مادّه – جسم صفحه شخصی سمانه پاکدل سمانه پاکدل

مادّه – جسم: صفحه شخصی سمانه پاکدل سمانه پاکدل آرایشگاه سرگرمی تبلیغ سرگرمی چه خبر از کجا ؟ در حاشیه

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بی‌اطلاعی سفیر چین از لغو ویزا با کشور عزیزمان ایران

بیشتر از یک‌سال است درباره‌ی لغو روادید کشور عزیزمان ایران با چین و روسیه حرف زده می‌شود،‌ این شعله را حاکمان گردشگری روشن کرده‌اند که بعد از رایزنی‌های گسترده

بی‌اطلاعی سفیر چین از لغو ویزا با کشور عزیزمان ایران

بی اطلاعی سفیر چین از لغو ویزا با کشور عزیزمان ایران

عبارات مهم : ایران

بیشتر از یک سال است راجع به ی لغو روادید کشور عزیزمان ایران با چین و روسیه حرف زده می شود، این شعله را حاکمان گردشگری روشن کرده اند که بعد از مشورت های گسترده در دستگاه دیپلماسی آخر قرار شد ویزای کشور عزیزمان ایران و روسیه در سال ۲۰۱۸ با شرایط خاصی برداشته شود، ولی راجع به ی چین با وجود تعاملات گسترده اقتصادی ولی هنوز اراده ای حاکم نشده و سفیر این کشور از این عنوان ابراز بی اطلاعی کرده هست.

پانگ سن ـ سفیر چین در کشور عزیزمان ایران ـ با تایید این که تا کنون صحبتی راجع به ی لغو ویزا از سوی کشور عزیزمان ایران با چین مطرح نشده است به ایسنا گفت: اخیرا دوره ای از مذاکرات کنسولگری با طرف کشور عزیزمان ایران برگزار کردیم ولی تا به حال صحبتی راجع به لغو ویزای گروهی نشده است.

طبق آماری که سفیر چین در کشور عزیزمان ایران اعلام کرد در سال ۲۰۱۷ این سفارتخانه جهت ۱۱۷ هزار نفر ایرانی ویزا صادر کرده، در حالی که جمعیت مسافر از آن کشور به کشور عزیزمان ایران کمتر از ۷۰ هزار نفر بوده هست. زیاد سفرها بین دو کشور نیز با انگیزه تجارت و نه گردشگری صورت می گیرد.

بی‌اطلاعی سفیر چین از لغو ویزا با کشور عزیزمان ایران

با وجود این میل، بویژه جهت سفرهای تجاری به چین، ولی در یک سال اخیر صدور ویزای این کشور با چالش هایی روبرو شده است هست، مسافران ایرانی جهت گرفتن ویزای چین حتما باید دعوتنامه داشته باشند که معمولا شرکت هایی در چین با واسطه، آن ها را با قیمت تقریبی ۳۵ یورو صادر می کنند، بعضی هم هستند که دعوتنامه های تضمینی را با قیمت بالاتری می فروشند.

برخی از آژانس دارهای ایرانی که در بازار چین فعالیت می کنند، می گویند که سفارت چین تا هنگامی که چنین دعوتنامه ای روی مدارک مسافر نباشد، ویزا صادر نمی کند. با این حال سفیر مقیم این کشور در کشور عزیزمان ایران بهار امسال در یک نشست خبری گفته بود: «از همه متقاضیان ویزای چین خواهش می کنم سایت ما را با دقت بخوانند و خودشان جهت ویزا اقدام کنند. گرفتن ویزای چین سخت یا گران نیست. اگر خودتان مراجعه کنید احتیاجی به پرداخت کمیسیون به آژانس ها نخواهد بود.» روایتی که دقیقا برعکس آن را متقاضیان سفر به چین نقل می کنند.

بیشتر از یک‌سال است درباره‌ی لغو روادید کشور عزیزمان ایران با چین و روسیه حرف زده می‌شود،‌ این شعله را حاکمان گردشگری روشن کرده‌اند که بعد از رایزنی‌های گسترده

پانگ سن ولی اعمال چنین محدودیت هایی را در صدور ویزای چین به اتباع ایرانی رد کرد و گفت: یکسری تدابیر تازه اتخاذ کردیم و در سایت سفارت چین در کشور عزیزمان ایران منتشر کردیم، متقاضیان اگر پرسش های جزیی داشته باشند می توانند در این سایت مطرح و پیگیری کنند.

سفیر چین در پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنین گفت: مشکلی در صدور ویزای چین وجود ندارد و صمیمانه از گردشگران ایرانی دعوت می کنم به چین سفر کنند.

چین در جریان طرح «یک بزرگراه ـ یک کمربند» با به همکاری طلبیدن کشورهای در مسیر بزرگراه ابریشم، قصد دارد گردشگری خود را رونق دهد. این کشور که در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۲۹ میلیون گردشگر به سراسر دنیا فرستاده و بااهمیت ترین منبع تولید گردشگر جهت دنیا به شمار می آید، اعلام کرده هست؛ از راه ابریشم۸۵ میلیون گردشگر را به سمت کشورهای این مسیر هدایت خواهد کرد که درآمدی بالغ بر ۱۱۰ میلیارد دلار عاید این کشورها خواهد کرد.

بی‌اطلاعی سفیر چین از لغو ویزا با کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | گردشگر | گردشگری | گردشگران | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz